LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų(9)Autorius tarsi atsuka veidrodį į mus pačius: viena vertus, senųjų lietuvių tikrovė prieš 100 metų atrodė visiškai kitaip; kita – daugelį mūsų protėvių pažiūrų, bruožų nesunkiai atpažintume ir šių dienų tautiečių gyvenime.
15.83

LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų

Atsisiųsti knygą LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų pdf, epub, mobi

Leidėjas:

Išleista: 2018

Puslapiai: 416

ISBN: 9786094663000

Versijos kodas: 4

Formatas: 16,7 x 24,1 x 3,6 cm, kieti viršeliai

Kalba: Lietuvių

LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų.pdf
LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų.epub
LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų.mobi

LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų pdf, epub, mobi

Atsisiųskite knygą LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų kainuoja 10,00 EUR. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų pdf, mobi, epub formatu.

Trumpas knygos LIETUVIO KODAS: įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų aprašymas

Gediminas Kulikauskas – gerai žinomas istorikas, trijų knygų („Apelsinų kontrabanda", „Elektros boikotas" ir „Respublika prieš Maskvą") autorius, dirbantis Lietuvos muitinėje. Domisi Lietuvos kasdienybės, karo ir kontrabandos istorija, nuolat publikuoja straipsnius žurnaluose „Verslo klasė", „Iliustruotoji istorija".

Naujausias jo darbas – „Lietuvio kodas", apie carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožus ir netikėtą jų raišką šių dienų Lietuvos gyvenime. Čia, naudojantis gausia istorine medžiaga, atskleidžiama, ką amžių sandūroje (t. y. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje) gyvenusiam lietuviui reiškė žemė, miškas ir… degtinė ar emigracija. Kas labiausiai rūpėjo anų laikų lietuviui, kuo jis džiaugėsi, ko gėdijosi, kaip to meto Lietuvoje žiūrėta į verslą ar amatus, kas (ir kada) valgyta, o kada (ir kiek) praustasi. Kaip Lietuvoje atsirado lauko tualetai, kiek kontrabandos buvo knygnešystėje, kaip „lietuvinta" kalba ir kokios aistros virė dėl būtinybės (ne)griauti carinius paminklus.

Knygoje „Lietuvio kodas" – daugybė faktų ir fotografijų, istorinių akimirkų ir asmeninių istorijų, panardinančių skaitytoją į šimto metų senumo gelmę, kurioje jis tikrai ras ir tai, ko visai nesitikėjo.

Gediminas Kulikauskas tarsi atsuka veidrodį į mus pačius: viena vertus, senųjų lietuvių tikrovė prieš 100 metų atrodė visiškai kitaip; kita – daugelį mūsų protėvių pažiūrų, bruožų nesunkiai atpažintume ir šių dienų tautiečių gyvenime.

Veidrodis negailestingas, bet tikras.

Leave a Reply