Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas(1)Ansamblis ant Švč. Trejybės kalvos Vilniuje – dviejų skirtingų pasaulių, lotyniško ir bizantiško, susitikimo vieta. XIV a. čia iškilo šventovė, viena pirmųjų krikščioniškų institucijų Vilniuje, iš pradžių stačiatikių, o nuo XVII a. unitų. Greta kūrėsi ir gyvavo stačiatikių/unitų vienuolynai, mokyklos, brolijos, bibliotekos, spaustuvė. Ilgainiui buvo peržengtos miesto ribos – Vilniaus Švč. Trejybės vienuolynas tapo visos Kijevo metropolijos dvasiniu centru ir unitiško Bazilijonų ordino lopšiu. P…
34.99

Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas

Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas

Atsisiųsti knygą Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas pdf, epub, mobi

Leidėjas:

Išleista: 2018

Puslapiai: 408

ISBN: 9786094599491

Formatas: 21,5 x 28 x 3,2 cm, kieti viršeliai

Kalba: Lietuvių

Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas.pdf
Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas.epub
Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas.mobi

Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas pdf, epub, mobi

Atsisiųskite knygą Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas pdf, epub arba mobi formatu. Atsisiųskite tūkstančius elektroninių knygų epub, mobi, pdf formatu nemokamai ir be registracijos mūsų svetainėje. Mūsų svetainė yra nemokama dienoraštis, leidžiantis parsisiųsti nemokamų pdf knygų, epubų knygų, mobi knygų. Paprastai Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas kainuoja 10,00 EUR. Čia galite nemokamai atsisiųsti nemokamą Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas pdf, mobi, epub formatu.

Trumpas knygos Kultūrų kryžkelė: Vilniaus Švč. Trejybės šventovė ir vienuolynas aprašymas

Ansamblis ant Švč. Trejybės kalvos Vilniuje – dviejų skirtingų pasaulių, lotyniško ir bizantiško, susitikimo vieta. XIV a. čia iškilo šventovė, viena pirmųjų krikščioniškų institucijų Vilniuje, iš pradžių stačiatikių, o nuo XVII a. unitų. Greta kūrėsi ir gyvavo stačiatikių/unitų vienuolynai, mokyklos, brolijos, bibliotekos, spaustuvė. Ilgainiui buvo peržengtos miesto ribos – Vilniaus Švč. Trejybės vienuolynas tapo visos Kijevo metropolijos dvasiniu centru ir unitiško Bazilijonų ordino lopšiu. Peržengtos ir civilizacijų ribos – ši vieta suartino rusėniškus (ukrainietiškus-baltarusiškus) Rytus ir lietuviškus Vakarus.

Monografijoje „Kultūrų kryžkelė“, parengtoje bendradarbiaujant Lietuvos ir Ukrainos mokslininkams, atveriami nauji Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Vilniaus ir Švč. Trejybės ansamblio istorijos puslapiai, pateikiamos naujos bendro dviejų tautų paveldo interpretacijos.

Leave a Reply